Merhaba arkadaşlar, Veeam sitesinden indirdiğimi veeam backup & replication 10 iso’sunu sunucu da açıyoruz. Biz Veeam Backup & Replication 10 Upgrade işlemi yapacağımız için Upgrade diyoruz.

License Agreement ekranın da I accept the terms in the license agreement ve I accept the terms in the 3rd party components license agreements seçeneklerini işaretleyerek lisans sözleşmelerini kabul ediyoruz ve Next diyerek devam ediyoruz

Upgrade ekranın da Veeam Catalog, Veeam Backup & Replication Server ve Veeam Backup & Replication Console versiyonlarını Veeam Backup & Replication 9.5.4.2615 olarak görüyoruz ve Next diyerek devam ediyoruz.

Provide License ekranın da ürün için satın almış olduğunuz .lic uzantili lisans dosyanızı Browse diyerek ekleyebilirsiniz. Dilerseniz Veeam Backup & Replication 10 kurulumu tamamladıktan sonra Veeam Backup & Replication 10 konsolu üzerinden lisansı ekleyebilirsiniz. Önceki Veeam Backup & Replication 9.5 lisansınız üzerinde Support ( Destek ) paketiniz varsa Veeam License Portal üzerinde Veeam Backup & Replication 10 olarak License ( Lisans ) güncelleyebilirsiniz.

Provide License ekranın da Veeam Backup & Replication 10 için satın almış olduğunuz ya da Update etmiş olduğumuz .lic uzantılı lisans dosyanızı Browse diyerek ekliyoruz.

Service Account Credentials ekranın da Veeam Backup & Replication kurulumu için Active Directory Domain Services yapılandırması ile yapılandırdıysanız Domain Admin yetkisine sahip bir User ( Kullanıcı ) bilgilerini yazabiliriz. Eğer default olarak kurulum yapmışsanız LOCAL SYSTEM account seçeneği ile kurulum yapmıştır.

Ben burada service account kullandığımdan gerekli bilgileri giriyorum. Herhangi bir service account kullanmadıysanız default olarak bırakabilirsiniz.

Herhangi bir değişiklik yapmadan Next tıklayarak devam ediyoruz.

Veeam Backup & Replication Setup ekranın da Veeam Backup & Replication 10 ile birlikte Microsoft SQL Server 2016 Service Pack 2 Express kurulumunun yapılacağını ve mevcut SQL Server Database Update ( Veritabanı Güncellemesi ) edileceğini uyarısını alıyoruz.

Veeam Backup & Replication Setup ekranın da Veeam Backup & Replication 10 Upgrade ( Yükseltme ) işleminin yapılması için Yes diyerek devam ediyoruz.

Ready to Install ekranın da Update remote components automatically ( Uzak bileşenleri otomatik olarak güncelleme ) seçeneği ortamdaki sunucularımız üzerinde gerekli Agent güncelleştirmelerinin otomatik olarak yapılmasını sağlamak için seçtiğimiz bir seçenektir.

Ready to Install ekranın da Update remote components automatically ( Uzak bileşenleri otomatik olarak güncelleme ) seçeneği işaretliyoruz ve Install diyerek Veeam Backup & Replication 10 kurulumu başlatıyoruz.

Installling Veeam Backup & Replication ekranın da Veeam Backup Catalog kurulumunun başladığını görmekteyiz.

Installling Veeam Backup & Replication ekranın da Veeam Backup & Replication Server kurulumunun başladığını görmekteyiz.

Completing Veeam Backup & Replication 10 Setup Wizard ekranın da Veeam Backup & Replication 10 kurulumu başarılı bir şekilde tamamlandığını görüyoruz.

Finish diyerek Veeam Backup & Replication 10 Setup Wizard ekranını kapatıyoruz.

Veeam Backup & Replication 10 konsolunda Help menüsü altında bulunan About sekmesinden versiyonu kontrol ediyoruz.

Veeam Backup & Replication 10 versiyonunu 10.0.0.4461 olarak görüyoruz.

Bir yanıt yazın