Merhaba arkadaşlar bu yazımızda VMware vSphere Replication Calculator bahsedeceğiz.

vSphere Replication, sanal makinelerin (VM’ler) bir konumdan diğerine replikasyonunu sağlayan, VMware’in vSphere platformunun bir özelliğidir. Bu özellik, çalıştığımız işletmelerin bir felaket durumunda verilerini ve uygulamalarını korumamızın yanı sıra birincil veri merkezlerimizde kesintisiz bakım ve güncelleme yapmamıza olanak tanır.

vSphere Replication kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri ağ bant genişliğidir. Replikasyon, ağ üzerinden gerçekleştirilir. VM’lerin zamanında replike olması için yeterli bant genişliği gerektirir. Gereken bant genişliği miktarı, replike olan VM’lerin boyutuna ve sayısına ve replike işleminin sıklığına bağlıdır.

vSphere Replication Calculator bize bu noktada yardımcı olmak için devreye giriyor. vSphere Replication Calculator, biz kullanıcıların vSphere Replication için gereken ağ bant genişliği miktarını tahmin etmelerine yardımcı olan bir araçtır. Ayrıca, hedef sitede gereken depolama miktarı ve kullanılabilir ağ bant genişliğine dayalı olarak gerçekleştirilebilecek maksimum eş zamanlı replike sayısı hakkında bir tahmin sağlar.

vSphere Replication Calculator’a çevrimiçi ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın