Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere vRealize Log Insight ürünün 4.8 versiyonundan 8.0 versiyonuna upgrade işleminden bahsedeceğiz.

Upgrade öncesi ortam değişkenlerini kontrol etmemiz gerekiyor. VMware vCenter 6.0 sonrası ile çalışmakta olup, vRealize Operations Manager sürümüde 7.0 üstünü desteklemektedir.
Not: Eğer sürümünüz 4.8 değilse 8.0 versiyonuna geçiş yapmadan önce vRealize Log Insight ürününü 4.8’e ve sonrasında 8.0’a geçiş yapmalısınız.

Ortam değişkenlerimizi kontrol ettikten sonra vRealize Log Insight’ın 8.0 sürüm upgrade package’ini indriyoruz.

Önemli Hatırlatma: Kuruluma başlamadan önce ilgili vm’in vmbase backupını aldığınızdan ve vm üstünden güncel snapshot aldığınızdan emin olunuz.

vRealize Log Insight’a giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra Sağ üsttenki menüden Administration tabına giriyoruz.

Burada Cluster’ı seçiyoruz ve ürün versiyon kontrolü yapıyoruz. Kontrol sonrası ürünümüzün 4.8 versiyonda olduğunu görüyoruz. Upgrade Clustera tıklayarak indirmiş olduğumuz 8.0 upgrade package dosyamızı yüklüyoruz.

8.0 upgrade package’imizi ortamımıza aktardıktan sonra lisans sözleşmesini kabul ediyoruz.

Bütün adımları sırası ile yaptıkdan sonra upgrade işlemimize başlıyoruz. Upgrade işlemi bitene kadar kesinlikle web tarayıcınızı kapatmayın yada yenilemeyin. Zaten hata oluşur ise kurulum hata uyarısını size verecek ve mevcut sürümünüzde kalacaksınız.

vRealize Log Insight kurulumumuz tamamlanmıştır.

Bir yanıt yazın