Merhaba arkadaşlar bu yazımızda avamar backup da alınan bir hatadan bahsedeceğiz.

failed hfscheck maintenance with error MSG_ERR_SHUTDOWN hatası Avamar tarafından tetiklenen bakım etkinliklerinin başarısızlığı beklenen davranıştır. Avamar AUI Etkinlikleri sayfasında bu hatayı yok sayın ve kabul edin. Biz bunun erine ikinci bir çözüm uygulayacağız.

Yönetici kimlik bilgileriyle SSH kullanarak Avamar sunucusuna bağlanın ve en son denetim noktasının başarıyla oluşturulduğunu doğrulamak için aşağıdaki komutu kullanın

cplist –full

Denetim noktasının oluşturulduğu tarih ve saatin, yükseltme başarıyla tamamlandıktan sonra olduğundan emin olun. En son denetim noktası (yükseltme başarıyla tamamlandıktan sonra oluşturulan) mevcut değilse, manuel olarak bir denetim noktası oluşturmak için aşağıdaki adımları kullanın

  1. SSH ile avamar sunucmuza bağlanıyoruz.
  2. dpnctl stop maint
  3. dpnctl stop sched
  4. dpnctl status
  5. avmaint checkpoint –ava
  6. watch avmaint cpstatus
  7. status = “completed” ve result = “OK” olduktan sonra, manuel kontrol noktasında kontrol noktası doğrulamasını (HFS kontrolü) çalıştırın avmaint hfscheck –ava –rolling=true –full=false (yeni oluşturulan kontrol noktasını doğruladığını doğrulayın)
  8. Komut tamamlandıktan sonra HFS kontrol durumunu izleyin watch avmaint hfscheckstatus
  9. Çıktı status=”completed” ve result=”OK” olmalıdır
  10. yeni oluşturulan CP ve HFScheck’inizin bulunduğunu doğrulayın cplist –full

Bu işlemler tamamlandıktan sonra dpnctl stop komutu ile tüm servisleri durdurup dpnctl start komutu ile tekrar çalıştırmalısınız.

Bir yanıt yazın